Dzisiaj jest wtorek, 23 pazdziernika 2007

lutego
Odbyło się otwarte posiedzenie Rady Naukowej IMUZ

listopada
Na zaproszenie Dyrekcji Instytutu oraz Wójta gminy Raszyn gościem IMUZ był Jan Krzysztof Ardanowski - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
października
Odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Naukowej IMUZ z okazji Jubileuszu - 85. rocznicy urodzin pana profesora Wacława ROGUSKIEGO.
października
odbyło się spotkanie Rady Programowej czasopisma "WODA-ŚRODOWISKO-OBSZARY WIEJSKIE"
stycznia
W siedzibie Zakładu Studiów Regionalnych Obszarów Wiejskich SRW odbyło się spotkanie inauguracyjne z polskim koordynatorem projektu TOPPS : Train the operators to prevent pollution from point sources (Szkolenie operatorów w celu zapobiegania zanieczyszczeniu wód ze skażeń miejscowych), finansowanego przez Komisję Europejską (50%) i Europejskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin (46%).

października
Na terenie Falent znajduje się ornitologiczny rezerwat przyrody "Stawy Raszyńskie". Utrzymanie tego rezerwatu dofinansowane jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie http://www.wfosigw.pl .
czerwca
IMUZ uczestniczył w VI Mazowieckich Dniach Rolnictwa organizowanych w przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział Poświętne w Płońsku.
maja
Poprowadzono zajęcia z grupą słuchaczy Szkoły Policealnej dla Dorosłych -technik rolnik z Płocka.
maja
W IMUZ zostały zorganizowane zajęcia dla studentów I-szego roku Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska. Program obejmował sześć krótkich wykładów oraz pokaz oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody w Falentach.
maja
Od 12 maja pracownicy IMUZ (ok. 20 osób) rozpoczęli cykl szkoleń w województwie lubelskim z zakresu "Kodeksu Dobrej Praktyki Rolniczej" w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich (2004-2006)". Szkolenia potrwają do 30 marca 2006 roku.
kwietnia
Po raz drugi IMUZ uczestniczył w obchodach Dnia Ziemi uczestnicząc w festynie zorganizowanym z tej okazji na Polu Mokotowskim w ramach pokazu "Administracja i nauka na rzecz edukacji ekologicznej".

kwietnia

wręczenie odznaczeń państwowych zasłużonym pracownikom IMUZ oraz medali pamiątkowych z okazji 50-lecia IMUZ.

IMUZ na Polach Mokotowskich

grudnia
uroczystość wręczenia odznaczeń długoletnim pracownikom IMUZ

grudnia

posiedzenie Rady Programowej wydawnictwa "Woda - Środowisko - Obszary Wiejskie"

rozstrzygnięcie konkursu na dyrektora IMUZ
września

prezentacja wizji pracy naukowej prof. dr hab. Jana Zastawnego na stanowisku profesora i kierownika Zakładu ŁP

września
Dożynki prezydenckie w Spale
czerwca
Minister Rolnictwa i Rozwoju wsi wręczył nagrody oraz wyróżnienia za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie, rozwoju wsi i rynkach rolnych w 2001 roku
czerwca
w IMUZ w Falentach odbyło się posiedzenie Rady Głównej Jednostek Badawczo Rozwojowych (JBR)
odbyło się posiedzenie Rady Naukowej
stycznia
odbyły się odbiory problemów badawczych działalności statutowej.
Ukazał się pierwszy Zeszyt nowego czasopisma naukowego pt. "Woda - Środowisko - Obszary Wiejskie".