Dzisiaj jest piątek, 07 grudnia 2007     
 
    Strona główna
    O instytucie
    Oferta
    Działalność
    Struktura
    Aktualności
 
Konferencje, seminaria
 
Obrony prac doktorskich
  Nadawanie stopni naukowych
  Pozostałe wydarzenia
    Kontakt, biografie
    Kadra kierownicza
 
Aktualności, wydarzenia
Konferencje, seminaria

3. Polsko-Izraelska Konferencja Nawodnieniowa na temat "Water Resources Management and Irrigation of Cultivated Crops"

Izrael, 24 listopada - 3 grudnia 2006

Konferencja została zorganizowana w ramach wieloletniej współpracy naukowej polskich i izraelskich jednostek badawczo-rozwojowych zajmujących się problematyka gospodarki wodnej w rolnictwie i nawodnień (pierwsza konferencja odbyła się w 1997 r. w Izraelu, druga - w 2001 r. w Warszawie). Ze strony polskiej uczestniczyło 31 osób z instytutów resortowych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Akademii Rolniczych.

Celem Konferencji była wymiana i prezentacja osiągnięć w tematyce będącej przedmiotem konferencji oraz - jako główny cel - przedyskutowanie i przygotowanie propozycji wspólnych badań, możliwych do finansowania w ramach 7. Ramowego Programu Unii Europejskiej oraz przez inne organizacje (FAO etc.)

Z IMUZ w Konferencji uczestniczyły 3 osoby: prof. dr hab. Edmund Kaca, doc. dr hab. Leszek Łabędzki, dr Sławomir Chrzanowski . Doc. Leszek Łabędzki przedstawił wykład wprowadzający (Keynote Lecture) pt. "Irrigation In Poland - current status after reforms in agriculture and future development" oraz zaprezentowano 4 postery.

Oprócz obrad, odbyły się również wycieczki terenowe, na których zostały zaprezentowane różne nowoczesne rozwiązania, metody i technologie oraz systemy gospodarowania wodą, nawodnień, agrotechniki itp.
   

powrót

Misja Instytutu
Doskonalenie i upowszechnianie naukowej wiedzy dotyczącej ochrony, kształtowania i użytkowania zasobów środowiska przyrodniczego w obszarach wiejskich w sposób przyjazny dla środowiska i uzasadniony ekonomicznie w interesie społeczności lokalnych i regionalnych.
Dennice i rury kotłowe RTR Group

PPZ Niechlów

Polski Ogród Wrocław

Spomasz Bełżyce

Soleko Fotowoltaika

Zielony Architekt

Zadaszenia i zabudowy tarasów Kamont
 
© 2002-2004 IMUZ
Ostatnia modyfikacja:  2007-08-10 9:18